Çikolatalar

Kız isteme, söz ve nişan çikolatası olarak tercih edilen ürünlerimiz isme özel olarak hazırlanmaktadır. Sipariş verirken üzerine yazılacak yazıları belirtmenizi rica ederiz. Sipariş vermek için istemiş olduğunuz isme özel çikolata modelini bizimle Whatsapp Mesaj üzerinden paylaşabilirsiniz.


Kız İsteme Çikolatası

Görsellerde bulunan ürünlerimizin tamamı isme özel kız isteme çikolatası olarak hazırlanmaktadır. Yazılı çikolataların üzerindeki yazıları belirttiğiniz şekilde hazırlıyoruz. Dilerseniz farklı ifadelere de yer verebiliriz.

Tüm isteklerinizi belirtmek ve sipariş oluşturmak için bizler ile Whatsapp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Kız isteme çikolatası modelleri cam kutu ve karton kutulu olarak satışa sunulmaktadır.

0530 730 56 97

Whatsapp

İsme özel olarak hazırlanan kız isteme çikolatası modelleri özenle paketlenerek Türkiye’nin her yerine ve yurt dışına karşı ödemeli olarak kargo edilmektedir.

Kız isteme nedir?

Gerek Anadolu kültürünün gerekse de İslam kültürünün bir parçası olan kız isteme adeti asırlardan beri uygulanmaktadır. Çiftin evlenmesinde ailelerinin rızası olduğunun göstergesidir. Aileler bir araya gelir ve erkek tarafının bir büyüğü, kız tarafının büyüğüne “Allah’ın emri, peygamberin kavliyle kızınızı oğlumuza istiyoruz” diyerek karşı tarafın rızasını sorar. Nitekim çok nadir de olsa bu soruya yanıt olumsuz gelebilir. Hatta bazı yörelerde adetleri gereği 2-3 kere gidip gelmesi istenir.

Kız isteme töreni nasıl yapılır?

Erkek tarafı, kız tarafını elinde kız isteme çiçeği ve çikolatasıyla ziyaret eder. Kız tarafında ise heyecanlı bir bekleyiş ve hummalı bir hazırlık vardır. Genellikle son yıllarda kız isteme ile söz nişan organizasyonu bir arada yapılıyor. Bunun için de ekstra bir hazırlık süreci olacaktır. İhtiyacınız olan tüm ürünlerin temini için bizi tercih edebilirsiniz. Her şeyin hazırlığı bittikten sonra damat tarafı icabet eder. İkramlar sunulur. Tabi en dikkat çekici ikram, damat beye damat fincanı ile sunulan tuzlu kahvedir. Ardından erkek tarafının büyüğü kızı ister. İsteme çikolatası dağıtılır.

Söz Nişan Çikolatası

Söz ve nişan töreni için davetlilerinize sunabileceğiniz isme özel söz nişan çikolatası kutuları Mutlu Masallar’da sizleri bekliyor. Hızlı ve kolay bir şekilde sipariş oluşturabilirsiniz. Hem resmi instagram sayfamız olan MutluMasallar hem de Whatsapp Mesaj hattımızdan bizimle iletişime geçin. Ürünlerin ambalajlarına göre içlerindeki çikolata sayısı değişmektedir. Sipariş verirken sayı belirtmelisiniz. Arzu ederseniz standart boylarda hazırlanabilir. Cam kutulu isteme çikolatası modelleri günlük kullanıma da uygundur. Takı kutusu olarak da kullanabilirsiniz.

İletişim için tıklayınız