Çikolatalar

Kız isteme, söz ve nişan çikolatası olarak tercih edilen ürünlerimiz size özel olarak hazırlanmaktadır. Sipariş verirken üzerine yazılacak yazıları belirtmenizi rica ederiz. Fiyatlarıyla ilgili lütfen Whatsapp (0530 730 56 97) üzerinden bizimle iletişime geçiniz.


Sipariş

Görsellerde bulunan ürünlerimizin tamamı size özel olarak hazırlanmaktadır. Yazılı çikolataların üzerindeki yazıları belirttiğiniz şekilde hazırlıyoruz. Dilerseniz farklı ifadelere de yer verebiliriz.

Tüm isteklerinizi belirtmek ve sipariş oluşturmak için bizler ile Whatsapp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

0530 730 56 97

Whatsapp

Teslimat

Kişiye özel olarak hazırlanan çikolatalar özenle paketlenerek Türkiye’nin her yerine ve yurt dışına karşı ödemeli olarak kargolanmaktadır.

Kız isteme nedir?

Gerek Anadolu kültürünün gerekse de İslam kültürünün bir parçası olan kız isteme adeti asırlardan beri uygulanmaktadır. Çiftin evlenmesinde ailelerinin rızası olduğunun göstergesidir. Aileler bir araya gelir ve erkek tarafının bir büyüğü, kız tarafının büyüğüne “Allah’ın emri, peygamberin kavliyle kızınızı oğlumuza istiyoruz” diyerek karşı tarafın rızasını sorar. Nitekim çok nadir de olsa bu soruya yanıt olumsuz gelebilir. Hatta bazı yörelerde adetleri gereği 2-3 kere gidip gelmesi istenir.

Kız isteme töreni nasıl yapılır?

Erkek tarafı, kız tarafını elinde kız isteme çiçeği ve çikolatasıyla ziyaret eder. Kız tarafında ise heyecanlı bir bekleyiş ve hummalı bir hazırlık vardır. Genellikle son yıllarda kız isteme ile söz nişan organizasyonu bir arada yapılıyor. Bunun için de ekstra bir hazırlık süreci olacaktır. İhtiyacınız olan tüm ürünlerin temini için bizi tercih edebilirsiniz. Her şeyin hazırlığı bittikten sonra damat tarafı icabet eder. İkramlar sunulur. Tabi en dikkat çekici ikram, damat beye damat fincanı ile sunulan tuzlu kahvedir. Ardından erkek tarafının büyüğü kızı ister. İsteme çikolatası dağıtılır.

İletişim için tıklayınız
Open chat